Od 1.8. do 9.8. máme dovolenou. Objednávky budou vyřizovány od 10.8.2020. Děkujeme za pochopení!

Lunární znamení

Slunce mnohdy představuje jakýsi středobod našeho vesmíru, podstatu, naději. Není proto divu, že se naše znamení zvěrokruhu odvíjí právě od postavení Slunce v době našeho narození. Znamení zvěrokruhu, nebo také sluneční znamení, zachycuje naši touhu po sebevyjádření, být sami sebou. Někteří mi dáte možná za pravdu, že mnohé charakteristiky vašeho znamení na vás až tak úplně nebo dokonce vůbec nesedí. Proč? Jak je to možné? Ačkoliv je právě Slunce nejdůležitějším symbolem zvěrokruhu, není jediným aspektem, který nás ovlivňuje. Osobně považuji za minimálně stejně důležitý mimo Slunce a ascendentu také Měsíc.

 

Právě postavení Měsíce (Luny) v našem horoskopu hraje velmi důležitou roli. Luna odkrývá naši nevědomou stránku na úrovni instinktů a pocitů. Jací uvnitř skutečně jsme? Jaké je naše mimoracionální já? To představuje Luna. A tak se snadno může stát, že člověk narozený ve vodním znamení bude docela pěkný živel, má-li Lunu v ohnivém znamení. Nebo opačně.

 

Jeden příklad za všechny, a to nemusím chodit daleko. Myslím, že by vám všichni, kteří mě dobře znají, snad i odpřisáhli, že nejsem tak úplně Střelec. Mám totiž Lunu ve Vodnářích a Ascendent v Blížencích. Pokud se tedy necítíte být tak docela ve svém "znamení", vizte, že nejste sami.


Charakteristiky lunárních znamení: 

 

Luna v Beranu

Můžete mít sklony ke spěchu, snažíte se věci řešit rychleji a agresivněji, než je žádoucí. Snadněji pak podlehnete pocitu frustrace a vyčerpání. Dokážete se sice rychle zotavit a nabrat síly, ale život není boj. Zkuste se na chvíli zastavit, zhluboka se nadechnout a podívat se kolem sebe, zda vám neuniká něco důležitého. 

 

Luna v Býku

Věci kolem vás nejsou středobodem vesmíru. Neupínejte se na jistoty, které v nich můžete spatřovat. Snažte se o nalezení sebeúcty a jistoty uvnitř vás. Smíření se sebou samým vám přinese vnitřní klid a mír, který potřebujete. Naučte se přijímat změny, které k vám přichází. 

 

Luna v Blížencích

Velmi vřele vítáte změny, které dokážete brát jako jakési dobrodružství. Dokážete si uchovat chladnou hlavu, což ale může vést také k chladnému srdci. Dejte si pozor, ať od sebe neodradíte druhé. Rádi komunikujete s druhými a je pro vás snazší seznámit se i se širokým okruhem lidí. Snažte se ale uchovat si především pár stálých přátel, o které se můžete opřít. 

 

Luna v Raku

Luna ve Lvu

Luna v Panně

Luna ve Vahách

Luna ve Štíru

Luna ve Střelci

Luna v Kozorohu

Luna ve Vodnáři

Luna v Rybách

 

Jak to vnímáte vy? Souzníte s vaším znamením zvěrokruhu? Zajímali jste se někdy o postavení měsíce? A víte, jaké je vaše lunární znamení? Podělte se do komentářů. A nejste-li si jistí, jaké lunární znamení jste, ozvěte se mi, společně se na to podíváme. ????

Foto: wildamanda.com